Samsung Z Fold4 12GB/512GB 5G Phantom Black – Sim-Free, London
Brand: Samsung
Offer ends: 14.05.2026
Samsung Z Fold4 12GB/512GB 5G Phantom Black
Price:
Warranty
Official UK Warranty
Returns
Free Returns within 30 Days
Free shipping
Free Next Day Delivery Anywhere in London
Free 1–3 Day Delivery UK-wide
2GGSM 850/900/1800/1900
3GHSDPA 850/900/1900/2100
4GLTE
5G+
SIMDual Sim and/or eSIM
DimensionsUnfolded: 155.1 x 130.1 x 6.3 mm; Folded: 155.1 x 67.1 x 14.2-15.8 mm
Weight263 g
Screen7.6 inches; 1812 x 2176 pixels
DisplayFoldable Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+
Memory512GB 12GB RAM
Memory card slot-
KeypadFull touch
PositioningGPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
ConnectivityBluetooth, Wi-Fi
ProcessorOcta-core (1x3.19 GHz Cortex-X2 & 3x2.75 GHz Cortex-A710 & 4x1.80 GHz Cortex-A510)
Camera50 MP, f/1.8, 23mm, 1.0µm, Dual Pixel PDAF, OIS
10 MP, f/2.4, 66mm (telephoto), 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 123°, 12mm, 1.12µm